Płyta CD „Stutthof. Apel Cieni”

Płyta CD „Stutthof. Apel Cieni”, którą przygotowali Tomasz Budzyński (głos, gitara, bębny), Dariusz Budkiewicz (bas, gitara, klawisze), Michał Jacaszek (elektronika) i Rafał Nowak (perkusja, timpani), powstała i jest już w Muzeum. To studyjna wersja programu muzycznego wykonanego 27 października 2018 r. w Muzeum Stutthof z udziałem Beaty Polak.

Współczesna aranżacja muzyczna programu jest hołdem złożonym poległym w KL Stutthof oraz tym, którzy przeżyli i mogli zaświadczyć o ponurym czasie historii. Repertuar oparto na twórczości więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof: Haliny (Lilki) Banasiak, Wiktora Ostrowskiego, Jerzego „Juranda“ Nowickiego, Zdzisława Karr-Jaworskiego oraz autorów, których nazwisk nie znamy.

Słuchając płyty usłyszymy słowa tych, których wolny duch nie pogodził się z rzeczywistością stworzoną przez oprawców, za pośrednictwem bezkompromisowych artystów. To mocny i głośny przekaz pokolenia, które budowało Niepodległą.
Płyty nie można kupić, ponieważ program muzyczny powstał w ramach projektu edukacyjnego „Zawsze wierni Polsce” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Płytę będzie mógł otrzymać każdy, kto wyrazi taką wolę i zakupi w Biurze Obsługi Zwiedzających na terenie Muzeum Stutthof lub w sklepie internetowym publikacje za kwotę minimum 30,00 PLN.
Oferta będzie aktualna do wyczerpania nakładu.

Galeria zdjęć