Szkolenie dla przewodników

16 marca br., odbyło się szkolenie dla przewodników po Muzeum Stutthof w Sztutowie, zarówno dla osób które już naszą licencję uzyskały jak i dla zainteresowanych. Podczas sześciu godzin spotkania pracowaliśmy wspólnie z grupą ponad 50 osób.

W programie były wykłady historyczne: dr Danuta Drywa, Kierownik Działu Dokumentacyjnego, przedstawiła prezentację pt. Dzieje Pomorza Gdańskiego na przykładzie losów rodziny Zygmunta Schmeltera, więźnia KL Stutthof, Piotr Chruścielski, pracownik Działu Naukowego, opowiedział o Kategorii więźniarskiej homosexuell w pytaniach i odpowiedziach oraz oprowadził grupę po wystawie czasowej pt. Przemilczana kategoria.
W ramach wolontariatu, wsparła Muzeum Joanna Tarnowska, psycholog i trener, która przygotowała warsztaty z zakresu odbioru i roli przewodnika w Muzeum. Wykład Dyrektora Piotra Tarnowskiego dotyczył Etyki pracy przewodnika w Miejscu Pamięci, natomiast Ewa Malinowska, Kierownik Działu Oświatowego, przedstawiła zagadnienia związane z planami i realizacjami Muzeum w wykładzie pt. „Przeszłość to dziś tylko cokolwiek dalej.” Jak odpowiedzialnie kreować przyszłość w Muzeum Stutthof w Sztutowie. Katarzyna Krawczyk, Koordynator ds. ruchu turystycznego wskazała zasady współpracy Muzeum z Przewodnikami. Ważnym punktem spotkania było wręczenie licencji dla Przewodników, którzy ukończyli procedurę jej uzyskania. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych!

Galeria zdjęć