Walki Armii Czerwonej w delcie Wisły

Z przyjemnością informujemy, że dostępna już jest w księgarni muzealnej najnowsza publikacja z „żuławskiej” serii wydawniczej. Autorem książki „Walki Armii Czerwonej w delcie Wisły (styczeń-maj 1945)” jest dr Tomasz Gliniecki, znany z szeregu innych publikacji i artykułów podejmujących temat 1945 roku na Pomorzu Gdańskim.

W książce zostały przedstawione w szczegółowy i zupełnie nowy w polskiej historiografii sposób kilkumiesięczne działania militarne na obszarze Żuław, które zakończyły się kapitulacją ostatnich niemieckich wojsk w okolicach ujścia Wisły i Stutthofu nad ranem 9 maja 1945 roku. Opracowanie oparto na wielu dokumentach z rosyjskich archiwów, jest ono tez bogato ilustrowane w reprodukcje dokumentów, fragmenty map i zdjęcia.
Książka została wydana we współpracy z Muzeum Stutthof w Sztutowie z Wydawnictwem Region z Gdyni. Można ją będzie nabyć w siedzibie Muzeum Stutthof, w księgarni internetowej muzeum lub w sieci dystrybucyjnej Wydawnictwa Region oraz na spotkaniach promocyjnych w regionie.