Stutthof. Apel cieni w Warszawie

W dniu 27 września 2019 r. w warszawskim Sanktuarium Narodowym św. Andrzeja Boboli został zaprezentowany program muzyczny „Stutthof. Apel Cieni”, który przygotował Tomasz Budzyński i Darek Budkiewicz z zespołu ARMIA oraz Michał Jacaszek, a wśród wykonawców była Beata Polak.
Wydarzenie towarzyszyło obchodom 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Współczesna aranżacja muzyczna programu to hołd złożonym poległym w KL Stutthof oraz tym, którzy przeżyli i mogli zaświadczyć o ponurym czasie historii. Repertuar oparto na twórczości więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof.
W tym szczególnym miejscu artyści i muzealnicy przybliżyli historię KL Stutthof oraz los 6298 mieszkańców stolicy, którzy w czasie trwania Powstania Warszawskiego zostali deportowani do tego obozu koncentracyjnego.

Partnerem wydarzenia był Rafał Miastowski burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy oraz ojciec Waldemar Borzyszkowski SJ proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017- 2022.

Fotografie: Borys Skrzyński

Galeria zdjęć